Jak usunąć konto na instagramie? Poradnik

0
398
Jak usunąć konto na instagramie - poradnik

Jak usunąć konto na instagramie? Poradnik

Instagram jest jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Jest to też miejsce, w którym reklamuje się różne produkty. Wiele osób ma tego dość i zastanawia się, jak usunąć konto na instagramie. Okazuje się, że jest to bardzo proste i zajmuje zaledwie moment. Jednak nie możemy tego zrobić z poziomu aplikacji. Jak dokładnie to zrobić? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku!

Usunięcie instagrama – instrukcja krok po kroku

Krok 1 – logowanie z poziomu przeglądarki internetowej

Jeśli chcemy usunąć konto na instagramie, to musimy się na nie zalogować z poziomu przeglądarki internetowej. Konta nie uda nam się usunąć z poziomu aplikacji. Jeśli prowadzimy kilka kont na instagramie, to upewnijmy się, że zalogowaliśmy się na odpowiednie.

Krok 2 – otwarcie odpowiedniej witryny

Po zalogowaniu się na konto w instagramie, musimy wejść w witrynę przeznaczoną do usuwania konta. Znajduje się ona pod linkiem: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Krok 3 – uzupełnianie formularza i właściwe usunięcie konta

Po otworzeniu odpowiedniej witryny zobaczymy formularz, w którym zapytają nas o powód usuwania konta. Pytanie to jest potrzebne jedynie do statyk firmy. Następnie musimy wpisać swoje aktualne hasło do konta. Później wystarczy już tylko kliknąć przycisk „usuń konto”.

Strona pokaże nam również datę, kiedy nasze konto całkowicie zniknie z serwerów instagrama. Dlaczego nie znika od razu? Jest to zależne od systemów kopii zapasowych oraz wymogami prawnymi niektórych państw. Nie należy się tym martwić – konto przez około 30 dni pozostaje na serwerach instagrama, ale jest już niewidoczne dla innych użytkowników i nie można z niego korzystać. W tym czasie nie można także założyć nowego konta na instagramie o takiej samej nazwie.

Tymczasowe zawieszenie konta – instrukcja krok po kroku

Jeśli nie chcemy usuwać konta na instagramie, to możemy je tylko tymczasowo zawiesić. Powoduje to również niewidoczność naszego konta dla innych użytkowników, ale z możliwością powrotu do niego w dowolnym czasie. Jest to jeszcze prostsze niż usuwanie konta. Aby tymczasowo zawiesić konto, musimy:

  1. Wejść na stronę instagrama z poziomu przeglądarki internetowej i zalogować się na swój profil
  2. Wejść na swój profil i wybrać opcję „edytuj profil”
  3. Zjechać na sam dół wyświetlonej strony i wybrać opcję „Tymczasowe wyłączenie konta”
  4. Następnie ukaże nam się formularz, taki jak przy usuwaniu konta. Musimy podać, dlaczego usuwamy konto oraz wpisać hasło
  5. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie tymczasowego wyłączenia konta

Usunięcie konta na instagramie a utrata wszystkich zdjęć i filmów wideo

Usunięcie konta na instagramie na szczęście nie musi oznaczać utraty dostępu do wszystkich naszych zdjęć i filmów wideo. Dzięki instagramowi możemy je pobrać na nasze urządzenie. Możemy to zrobić zarówno z poziomu aplikacji, jak i przeglądarki internetowej. Wystarczy do tego wykonanie kilku prostych kroków. W przypadku przeglądarki internetowej musimy postępować w ten sposób:

  • Musimy wejść na nasz profil, a następnie na przycisk menu, który znajduje się w prawym górnym rogu
  • W menu musimy znaleźć przycisk „ustawienia”, które powinny znajdować się na dole wyświetlonej listy
  • W ustawieniach musimy wybrać przycisk „zabezpieczenia”, a następnie „pobierz dane”

Z kolei w przypadku aplikacji musimy wykonać te czynności:

  • Musimy wejść na nasz profil, a następnie w ustawienia
  • Następnie należy wybrać „prywatność i bezpieczeństwo”, a później „pobieranie danych”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj